HOVEDSPONSORER
VEB’s kampprogram




Bold- og tøjsponsor



Facebook



19.03.2008
Horsens uden ændringer i returkampen - VEB har Anup Sridhar med

Horsens har uventet valgt præcis samme opstilling til returkampen tirsdag 25. marts i Arena Nord.

Træner Leon Aabenhus udtalte efter nederlaget i den første kamp på hjemmebane, "at vi skal hjem og blande kortene lidt". Ikke desto mindre er der ikke én eneste ændring i Horsens-opstillingen, når det går løs i Frederikshavn.

VEB har foretaget en enkelt ændring. Anup Sridhar træder ind i første herresingle. Det betyder, at Peter Rasmussen glider ned i anden herresingle, mens der ikke er plads på holdet til ellers formstærke Kristian Nielsen.

Se holdopstillingerne her

Selv om VEB vandt 4-1 i Horsens, skal der også findes en vinder af returkampen i Arena Nord. Ender kampen 3-3, spilles der Golden Set. Bliver det vundet af Horsens, skal endnu et Golden Set afgøre, om VEB eller Horsens rykker ud.

- Vi er langt fra sikre endnu, men jeg håber, at vi gav Horsens et psykisk knæk ved at vinde dernede, udtaler VEB's sportschef, Peter R. Jensen.




VEB's kampprogram i sæsonen 2025/2026:

Grundspillet:
Tirsdag 2. september
Skovshoved - VEB: 5-4

Torsdag 4. september
VEB - Hvidovre: 5-4

Tirsdag 30. september
VEB - Greve: 6-3

Tirsdag 4. november
VEB - Højbjerg: 8-1

Torsdag 6. november
Team Skælskør/Slagelse - VEB: 0-9

Tirsdag 9. december i Arena Nord
VEB - Værløse

Fredag 12. december
Odense - VEB

Tirsdag 17. februar i Skagen Sportscenter
VEB - Solrød Strand

Fredag 20. februar:
Gentofte - VEB

VEB's hjemmebane
Her træner VEB


Design and powered by IdeFA Gruppen